Warsztaty – Robotyka dla przedszkolaków

Zajęcia robotyki w przedszkolu bazują
na nowoczesnej linii produktów LEGO® Education

przeznaczonej specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Zarezerwuj już dziś!

 

Robotyka dla najmłodszych

  • Zestawy umożliwiają dzieciom już w wieku 5 lat zbudowanie i zaprogramowanie prostych modeli wyposażonych w silniki i sensory podłączonych do komputera.
  • Zajęcia z robotyki dla przedszkolaków to zajęcia które rozbudzają pasję poznawania świata techniki i robotyki u najmłodszych dzieci.
  • Dzieci pod okiem instruktorów pracują w małych grupach do 12 osób podzielonych na dwu osobowe zespoły, każdy zespól z wykorzystaniem klocków lego i komputera buduje własną konstrukcję ucząc się przy tym sposobu działania różnych mechanizmów.

Warsztaty

Po skonstruowaniu modeli dzieci „ożywiają” je, podłączają do komputera i z pomocą instruktora programują.

Skorzysta już dziś!

Przedszkolaki w świecie robotyki

  • Oprogramowanie ma strukturę blokową opartą na blokach obrazkowych co zapewnia intuicyjne środowisko programistyczne dla dzieci. Po utworzeniu programu następuje oczekiwany moment zabawy, czyli uruchomienie modelu.
  • Dzieci poprzez testowanie modelu sprawdzają jego działanie i szukają pomysłów na jego udoskonalenie. Dzieci mają możliwość przebudowania modelu, wprowadzania własnych modyfikacji w programie.
  • Dzięki warsztatom z robotyki dzieci później lepiej radzą sobie z codziennymi lekcjami. Samodzielne rozwiązywanie problemów związanych z projektowaniem konstrukcji sprawia dzieciom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umacnia ich wiarę we własne możliwości.

Polityka cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.

Dodatkowe informacje
[pnsico]